Мін’юст подав другий позов до російського мільярдера Дерипаски

Джерело: Мін’юст

Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду другу заяву до російського мільярдера Олега Дерипаски та міжнародної компанії публічного акціонерного товариства “Об’єднана компанія “РУСАЛ” про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів вказаних підсанкційних осіб.

З’ясувалося, що підконтрольна Дерипасці компанія постачала алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу. Ці компанії безпосередньо виробляють військову техніку, зброю та боєприпаси для армії РФ.

Також ВАКС встановив, що Дерипаска володіє промисловим конгломератом “Російські машини”, до складу якого входить “Військово-промислова компанія” – головний постачальник озброєння та обладнання для російських військових. Зокрема, компанії конгломерату виробляють бронетранспортери-амфібії БТР-80, БТР-82А, АМН 233114 “Тигр-М” та інші бойові машини на замовлення міноборони РФ.

У позові Мін’юст просить стягнути в дохід держави понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему загальною вартістю у понад 2 млрд грн. Про виявлення цих активів раніше поінформувала СБУ.

Раніше суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, що належали підсанкційному російському олігарху Олегу Дерипасці.

Також суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.

Обмеження проти росіянина запровадили через кілька місяців після початку повномасштабної війни РФ проти України – у квітні 2022 року. Дерипаска оскаржив рішення у листопаді того ж року. Захист мільярдера зводили до того, що Рада ЄС припустилася “очевидної помилки” в оцінці причин для запровадження обмежувальних заходів, а також порушила “право на ефективний судовий захист” та “принцип пропорційності та основних прав”.

Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро компенсації “нематеріальних збитків”. Водночас, відхиливши позов бізнесмена, суд у Люксембурзі зобов’язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.

Довідка. Боксити – осадові гірські породи, що переробляються в глинозем (оксид алюмінію). Алюмінієві сплави широко використовуються у виробництві ракет, військових літаків, бронетехніки та боєприпасів.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.