Мін’юст подав другий позов до російського мільярдера Дерипаски

Джерело: Мін’юст

Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду другу заяву до російського мільярдера Олега Дерипаски та міжнародної компанії публічного акціонерного товариства “Об’єднана компанія “РУСАЛ” про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів вказаних підсанкційних осіб.

З’ясувалося, що підконтрольна Дерипасці компанія постачала алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу. Ці компанії безпосередньо виробляють військову техніку, зброю та боєприпаси для армії РФ.

Також ВАКС встановив, що Дерипаска володіє промисловим конгломератом “Російські машини”, до складу якого входить “Військово-промислова компанія” – головний постачальник озброєння та обладнання для російських військових. Зокрема, компанії конгломерату виробляють бронетранспортери-амфібії БТР-80, БТР-82А, АМН 233114 “Тигр-М” та інші бойові машини на замовлення міноборони РФ.

У позові Мін’юст просить стягнути в дохід держави понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему загальною вартістю у понад 2 млрд грн. Про виявлення цих активів раніше поінформувала СБУ.

Раніше суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, що належали підсанкційному російському олігарху Олегу Дерипасці.

Також суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.

Обмеження проти росіянина запровадили через кілька місяців після початку повномасштабної війни РФ проти України – у квітні 2022 року. Дерипаска оскаржив рішення у листопаді того ж року. Захист мільярдера зводили до того, що Рада ЄС припустилася “очевидної помилки” в оцінці причин для запровадження обмежувальних заходів, а також порушила “право на ефективний судовий захист” та “принцип пропорційності та основних прав”.

Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро компенсації “нематеріальних збитків”. Водночас, відхиливши позов бізнесмена, суд у Люксембурзі зобов’язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.

Довідка. Боксити – осадові гірські породи, що переробляються в глинозем (оксид алюмінію). Алюмінієві сплави широко використовуються у виробництві ракет, військових літаків, бронетехніки та боєприпасів.

Майже 70 країн звернулися до Вашингтона для перемовин про нові мита, запроваджених президентом США Дональдом Трампом.

Очільник DOGE та мільярдер Ілон Маск особисто спілкувався з президентом США Дональдом Трампом, аби той скасував запроваджені мита на товари з інших країн, але поки це не принесло жодних результатів.

Статки очільника Департаменту ефективності уряду (DOGE) та мільярдера Ілона Маска вперше з листопада 2024 року опустились нижче 300 млрд доларів. Причина – митна політика президента США Дональда Трампа.

Триває 1140-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 926 тисяч осіб.

8 квітня відзначають Міжнародний день ромів. Християни сьогодні вшановують святих апостолів Іродіона, Агава, Асінкрита, Руфа, Флегонта, Єрма та інших.