Мін’юст США позивається проти компанії Маска через дискримінацію переселенців – The Independent

Джерело: The Independent

Міністерство юстиції США подало позов до суду проти SpaceX Ілона Маска через те, що компанія дискримінувала біженців при наймі на роботу.

У позові йдеться, що з вересня 2018 року по травень 2022 року SpaceX регулярно відмовляла біженцям у прийманні заяви на працевлаштування, порушуючи Закон про імміграцію та громадянство.

Протягом кількох років в оголошеннях про роботу та публічних заявах SpaceX стверджувала, що нібито може наймати лише громадян США та власників “зелених карт”.

Натомість, згідно з позовом, закони про експортний контроль США забороняють такі обмеження найму. При цьому закони дозволяють таким компаніям, як SpaceX, наймати шукачів притулку та біженців на ті самі посади, що й громадян США та законних постійних жителів країни.

“Наше розслідування встановило, що SpaceX застосовувала заборону на найм незалежно від кваліфікації, порушуючи федеральний закон”, – прокоментувала помічниця генерального прокурора Крістен Кларк.

ДОВІДКОВО. Раніше високопосадовці компанії SpaceX не лише перешкоджали працевлаштуванню переселенців, а й публічно заявляли, що нібито не можуть запропонувати таким людям роботу, оскільки ракети, якими займається компанія, “вважаються передовою технологією у світі зброї”.

Васник SpaceX Ілон Маск писав про це на своїй сторінці в Twitter і неодноразово заявляв на публічних заходах. Проте обмеження щодо працевлаштування розповсюджувалися і на допоміжні професії, зокрема на кухарів, зварювальників, кранівників, посудомийників тощо.

У 2020 році урядовий відділ прав іммігрантів і працівників почав розслідування того, чи SpaceX дискримінує потенційних працівників. Зрештою на проблему звернуло увагу Міністерство юстиції США.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.