Twitter подала позов проти організації, яка бореться з ненавистю та дезінформацією

Джерело: The New York Times.

Соціальна мережа X, більше відома як Twitter, подала позов проти некомерційної організації “Центр протидії цифровій ненависті” (CCDH). Компанія Ілона Маска звинувачує установу, яка бореться з ненавистю та дезінформацією, у тому, що вона подає невиправдані заяви й спонукає рекламодавців зупинити інвестиції в платформу.

Організація позиціює себе як та, що захищає права людини та громадянські свободи в інтернеті. У CCDH заявляють, що компанії підривають основні права людини та громадянські свободи. Зокрема вони поширюють ненависть та дезінформацію, але ухиляються від звинувачень і відкидають відповідальність.

“CCDH вважає їх (соцмережі – ред.) підзвітними та відповідальними за їхній бізнес-вибір, висвітлюючи їхні невдачі, навчаючи громадськість і захищаючи зміни для захисту наших спільнот”, – зазначає організація.

20 липня X Corp. надіслала листа організації. У ньому вона звинуватила її в “низці тривожних і безпідставних заяв, які, видається, розраховані на те, щоб завдати шкоди Twitter загалом і його цифровому рекламному бізнесу зокрема”. Відтак міститься погроза подати до суду.

У червневому звіті CCDH йшлося, що Twitter не вжив заходів проти 99% облікових записів Twitter Blue, які поширювали мову ворожнечі. У листі X Corp. назвали дослідження “хибним, оманливим або і тим, і іншим”, додавши, що використано неналежну методологію.

Засновник і гендиректор CCDH Імран Ахмед вважає юридичний крок Маска свідченням того, що він “не зупиниться ні перед чим, щоб змусити замовкнути будь-кого, хто критикує його за його власні рішення та дії”.

“Люди не хочуть бачити або асоціюватися з ненавистю, антисемітизмом і небезпечним контентом, який ми всі бачимо, що поширюється на X. Маск намагається “застрелити месенджера”, який висвітлює токсичний вміст на його платформі, а не боротися з токсичним середовищем, яке він створив. CCDH не має наміру припиняти наші незалежні дослідження – Маск не змусить нас мовчати”, – заявив Імран Ахмед.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.