Мінʼюст планує конфіскувати «Миргородську», «Моршинську» й інші активи в росіянина Фрідмана
Джерело: Міністерство юстиції України
Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
Мінʼюст просить суд застосувати санкції та стягнути в дохід держави їх частки в компаніях:
- 82,1% акцій ПрАТ “Альфа Страхування”;
- 86,2% частки статутного капіталу в ТОВ “Альфа-Лізинг Україна”, ТОВ “Паритет Фінанс”, ТОВ “Сенс Діджитал” і ТОВ “Універсальна лізингова компанія “АЛЬФА”.
Мінʼюст також просить конфіскувати:
- 100% акцій ПрАТ “Миргородський завод мінеральних вод”, ПрАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”, ПрАТ “Індустріальні та дистрибуційні системи”;
- 100% частки в ТОВ “ІДС Аква Сервіс”, ТОВ “Потужність”, ПП “ІВА”, ДП “НОВА.КОМ”;
- 3,3% акцій ПрАТ “УКРПИВО”.
Ці компанії опосередковано контролює “Rissa Investments Limited”, яка на 49,99% належить Авену, Фрідману та Косогову.
“Rissa Investments Limited” є холдинговою компанією, яка займається виробництвом і дистрибуцією мінеральних вод в Україні, РФ та Грузії, і разом з нею формує Групу компаній “Боржомі”.
Довідка. Михайло Фрідман народився у Львові, але має громадянство Росії та Ізраїлю. На сьогодні він є одним із найбагатших людей Росії. Фрідман є резидентом Великої Британії і раніше володів численними активами в Україні, включаючи частки в українському підрозділі Альфа-Банку, “Київстар” та інших. Після початку війни українські активи Фрідмана, включаючи банк Sense Bank, націоналізували.
Фрідман роками будував бізнес та імідж бізнесмена-космополіта без наявності громадянства України. Наприклад, аналітики Trap Aggressor виявляли, що російський “Альфа банк” кредитував підприємства російського військово-промислового комплексу після анексії Криму та збройної агресії армії РФ на Донбасі у 2014 році.
Фрідман перебуває під санкціями США, ЄС та Великої Британії, хоча він публічно не підтримував війну Росії проти України і не висловлювався проти дій російської влади. Британський уряд називав його “прокремлівським олігархом”, але Фрідман це заперечував.
Мінфін США та західні журналісти пов’язували тісними зв’язками Фрідмана і президента РФ Володимира Путіна ще з часів його роботи в КДБ СРСР.
- Рада ЄС відмовилася зняти всі санкції із засновника “Альфа-груп” російського мільярдера Михайла Фрідмана, попри виграний раніше суд.
- Компанія російського олігарха Михайла Фрідмана ABH Holdings SA (ABHH) подала позов проти України на суму 1 мільярд доларів. Причина – націоналізація Україною “Сенс Банку”.
- 10 квітня суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.