Суд ЄС виключив російських мільярдерів Фрідмана та Авена зі списку санкцій
Джерело: Reuters
В середу, 10 квітня, суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.
“Загальний суд вважає, що жодна з причин, викладених у перших актах, не є достатньо обґрунтованою, і тому включення пана Авена та пана Фрідмана до списків, про які йде мова, не було виправданим”, — йдеться в заяві суду в Люксембурзі.
Суд постановив, що мільярдери не мали б бути включені до списку санкцій в період з лютого 2022 року по березень 2023 року.
Рішення ЄС у березні 2023 року відновило обмежувальні заходи щодо двох чоловіків, які подали апеляцію.
Суд заявив, що Рада, можливо, має підстави встановити, що Фрідман і Авен мають тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним, але це не демонструє, що ці чоловіки підтримували його дії чи політику проти України, або що вони фінансово підтримували російських керівників.
Фрідман і Авен є основними акціонерами конгломерату “Альфа-Груп”, до якого входять провідний російський приватний банк “Альфа-банк” і його найбільший роздрібний постачальник продуктів харчування X5 Retail Group.
- Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції США та ЄС, виграв суд у своєї хатньої робітниці щодо невиплати їй декретних коштів.
- Адвокати російського магната Михайла Фрідмана, який потрапив під західні санкції, заявили, що британські урядовці порадили мільярдеру покладатися на громадський транспорт. Фрідман поскаржився на неможливість перебування у країні через “західні санкції”.
- Компанія російського олігарха Михайла Фрідмана ABH Holdings SA (ABHH) подала позов проти України на суму 1 мільярд доларів. Причина – націоналізація Україною “Сенс Банку”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.