Міс Світу-2024 стала представниця Чехії Христина Пишкова

Джерело: CNN

В суботу, 9 березня, Христина Пишкова з Чеської Республіки отримала титул Міс Світу 2024 в Мумбаї (Індія), де цього року проходив міжнародний конкурс.

Фото: AP

Під час одного з раундів запитань і відповідей, 23-річна студентка юридичного факультету та модель Христина Пишкова, на прохання пролити світло на проблему, яка конкретно впливає на охорону здоров’я жінок, розповіла про усунення стигми та сорому навколо менструації. Вона зазначила, що “бути жінкою — це дар” і що місячні не мають бути темою табу.

Пишкова також заснувала фонд “Krystyna Pyszko Foundation”, через який запустила школу англійської мови для дітей із малозабезпечених родин у Танзанії, де також працює волонтеркою.

Фото: Міс Світу/Facebook

18-річна українка Софія Шамія, яка потрапила в топ-10 благодійних проєктів, опинилася серед 40 найкращих претенденток, але не увійшла до дванадцятки.

Фото: Sfshamie/Instagram

“Міс Світу” вважають найстарішим міжнародним конкурсом краси, вперше заснованим у Великій Британії в 1951 році як “конкурс бікіні”.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.

Протягом доби, 24 квітня, на фронті зафіксовано 84 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 13 ракетних та 51 авіаційного удару, здійснив 16 обстрілів з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах.