Місячні у дівчат починаються раніше та є менш регулярними, ніж у попередніх поколінь – WP

Джерело: The Washington Post

Нове дослідження свідчить, що місячні у дівчат починаються раніше, ніж у попередніх поколінь, і також зростає кількість випадків нерегулярного циклу.

Отримані дані дослідження, у якому взяли участь 71 341 жінка, свідчать про те, що багато дівчат і молодих жінок роками відчувають нерегулярні цикли, що є фактором ризику для різноманітних проблем зі здоров’ям, включаючи серцево-судинні захворювання та метаболічні захворювання, такі як діабет і деякі види раку.

Старша авторка дослідження Шруті Махалінгая сказала, що дівчата, у яких починаються місячні в дуже молодому віці, пізніше мають складніші проблеми зі здоров’ям. Вона додала, що ранні місячні також можуть бути маркером майбутнього стану здоров’я та допомагати лікарям приймати рішення щодо догляду. 

Дослідники припускають, що ранні місячні можуть бути пов’язані з “вічними хімікатами” – клас із майже 15 000 штучних хімікатів, які використовуються в різноманітних споживчих товарах і містяться в багатьох джерелах їжі та води. Ці хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи, а також важкі метали та забруднювачі повітря можуть відігравати певну роль у ранньому статевому дозріванні.

І, що важливо, неправильне харчування, включаючи споживання великої кількості солодкої їжі, стрес і несприятливий досвід дитинства також можуть вплинути на початок статевого дозрівання.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.