«Місяць тиску на Росію»: Сибіга розповів про завдання президента для дипломатів
Джерело: МЗС України
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про завдання, які президент Володимир Зеленський поставив перед українською дипломатією. Він наголосив, що липень має стати місяцем активного санкційного тиску на Росію.
“Перед нами — важливий місяць. Місяць тиску на агресора. Місяць повної дипломатичної мобілізації, повного задіяння дипломатії з метою наближення справедливого та стійкого миру для України”, – заявив глава МЗС.
Міністр зазначив, що головним завданням є обмеження можливостей Росії з виробництва засобів терору. Українська дипломатія мобілізує всі сили напередодні важливих подій, зокрема самітів ЄС і НАТО, які відбудуться наступного тижня.
“Наступний місяць має стати місяцем тиску на Росію. Санкційного тиску. Прийняття нових санкційних пактів — як на рівні ЄС, так і на рівні національних урядів. Якщо Путін та його поплічники зухвало відкидають мирні зусилля, відкидають перемирʼя, відкидають все — вони мають зазнати руйнівних економічних ударів. Наголошую — руйнівних”, – підкреслив Сибіга.
Міністр уточнив, що основна увага приділяється зниженню верхньої межі ціни на нафту, посиленню вторинних санкцій, блокуванню шляхів обходу обмежень та обмеженню доступу Росії до компонентів для виробництва зброї.
“Очікуємо від наших партнерів рішучості. Особливо від Сполучених Штатів Америки. Всі ці дії мають бути скоординовані. Маємо ЄС і його держави-члени, Велику Британію, США, Японію, Австралію та Нову Зеландію. Це найбільші економіки світу та країни, санкції яких найбільш дошкульні та болючі для Росії. Вони можуть мати руйнівний характер для економіки Росії”, – додав глава МЗС.
Міністр зазначив, що російська економіка перебуває на межі рецесії, а заяви російських посадовців лише підтверджують наявність серйозних системних проблем.
“Потрібно посилювати контроль за виконанням вже введених обмежень, вводити так звані «вторинні санкції». Вони мають бути спрямовані на банківську систему, центробанк РФ, великі регіональні банки, заморожені активи. Мають бути прийняті справедливі рішення, які вже зараз дозволятимуть повною мірою їх використовувати. Говоримо про конфіскацію та використання активів для потреб відновлення та закупівлі зброї для України”, – зауважив Сибіга.
Глава МЗС окремо підкреслив необхідність запровадження санкцій проти всіх, хто сприяє Росії у обході обмежень, і запевнив, що відповідна робота триває. Він звернув особливу увагу на великі країни — головних імпортерів російської нафти.
Також міністр повідомив, що президент Володимир Зеленський доручив дипломатичній службі зосередитися на залученні підтримки партнерів для зміцнення макрофінансової стабільності та енергетичної безпеки України перед наступним опалювальним сезоном.
- Президент Володимир Зеленський анонсував кадрові зміни в українському дипломатичному корпусі. За його словами, це потрібно для “збільшення українського потенціалу”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.