Міжнародні партнери виділять Україні 244 млн доларів на потреби гуманітарного розмінування
Джерело: Міністерство економіки України.
Станом на сьогодні Україна має домовленість з донорами про виділення 244 мільйонів доларів та надання спецтехніки на потреби гуманітарного розмінування.
Зокрема до кінця року Україна отримає 10 машин для розмінування виробництва хорватської Dok ING та ще 10 машин – від Global Clearance Solutions. А також майже 200 піротехнічних машин, понад 600 металодетекторів, 50 підривних машин, індивідуальні набори для розмінування, вибухозахисні костюми, квадрокоптери, роботизовані системи для знешкодження боєприпасів тощо.
Необхідне обладнання нададуть Японія, Канада, Корея, Швейцарія, Литва, Фонд Говарда Баффета, ПРООН та інші. Також є домовленості з DOK.ING і данською HYDREMA щодо локалізації їхнього виробництва в Україні.
“Наше завдання – не лише розмінувати усю територію, аби врятувати життя людей, але й прискорити цей процес. Це питання економічного відновлення, бо чим швидше ми повернемо в обіг потенційно заміновані землі, тим швидше на них розвиватиметься бізнес”, – зазначила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.
За її словами, найбільшого прогресу в поверненні земель Україна може досягти через швидке і надійне нетехнічне обстеження територій. Це базовий етап розмінування, який дозволяє максимально швидко повернути у вільний обіг до 80% потенційно забруднених земель.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Хорватія планує провести у Загребі в жовтні конференцію з розмінування територій України.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Франція надасть Україні додаткове інженерне обладнання для розмінування територій.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.
2 липня глава Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив жаль стосовно інформації щодо призупинення Сполученими Штатами постачання деяких видів ракет та боєприпасів Україні.