Міжнародні юристи готують досьє для МКС з обвинуваченням РФ у використанні голоду як зброї – The Guardian

Джерело: The Guardian

Юристи-правозахисники спільно з Офісом генпрокурора України працюють над досьє воєнних злочинів для Міжнародного кримінального суду з обвинуваченнями Росії в навмисному спричиненні голоду.

“Метою такого досьє є документація випадків, коли російські загарбники застосовували голод як зброю війни”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли у виданні, докази будуть передавати до МКС, щоб він розпочав судовий процес з висуненням офіційних обвинувачень проти президента Росії Володимира Путіна.

За словами старшого юриста юридичної фірми Global Rights Compliance Юсуфа Хана, під час повномасштабного вторгнення в Україну “перетворення (Росією – ред.) продовольства на зброю відбувалося в три етапи”.

Зокрема перший виник, коли деякі українські міста були взяті в облогу, і постачання продовольства до них припинилося. До задокументованих інцидентів, серед інших, належить загибель 20 мирних жителів у Чернігові 16 березня 2022 року. Тоді російська армія обстріляла місце, де люди стояли в черзі по хліб і продукти.

Інша справа стосується Маріуполя, де було припинено постачання продовольства, а коридори гуманітарної допомоги заблоковано чи розбомблено. Через це люди опинилися в умовах “штучного голоду”, і їм було дуже важко або неможливо втекти.

Разом з цим, другий етап включає знищення росіянами запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні. Вказано, що ці об’єкти були “необхідні для виживання цивільного населення”. Такі атаки, як зауважили юристи, були “злочинами не за результатом (атак – ред.), а злочинами з наміром”.

Третій етап – це спроби Росії запобігти або обмежити експорт українського продовольства.

“Ми бачили, як Росія атакувала зернові об’єкти на Дунаї та хвалилася силою в Чорному морі”, – резюмував Хан.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.