Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування атак РФ на зернову інфраструктуру
Джерело: Офіс генпрокурора
Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру Одещини.
Генеральний прокурор, перебуваючи з робочою поїздкою на Одещині, разом з головою Одеської ОВА Олегом Кіпером оглянули місця російських атак на цивільну інфраструктуру та поспілкувалися з потерпілими.
Андрій Костін нагадав, що вранці 29 грудня ворог здійснив черговий масований ракетний удар. Одна з ракет влучила у багатоповерхівку та розірвалась всередині будинку. Четверо мешканців загинуло, 11 постраждало, серед них двоє дітей та вагітна жінка. Загалом внаслідок ворожих атак за перші дні нового року на Одещині загинуло 6 мирних громадян, близько 30 постраждало.
Також Генеральний прокурор повідомив про ще один важливий крок до забезпечення відповідальності за злочини агресора: “Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру”.
“Після виходу Росії із зернової угоди у липні минулого року Збройні сили країни-агресорки почали масований обстріл портів Одеської області із застосуванням різного типу озброєння. Це ракети Х22, Х59, “Онікс” та “Калібр”, а також безпілотники “Shahed”. Представники МКС у тісній співпраці з українськими прокурорами працюють над розслідуванням цих злочинів. Надаємо нашим партнерам всебічну допомогу у зборі доказової бази, щоби виконавці, організатори цих злочинів, а також їхні поплічники отримали справедливе покарання”, – наголосив Андрій Костін.
- Декілька ночей поспіль російські окупаційні війська завдають ракетно-дронових ударів по Одеській області, зокрема по портовій та зерновій інфраструктурі України. На думку фахівців Інституту вивчення війни, у такий спосіб Кремль намагається натиснути на Захід, аби він пішов на поступки РФ.
- Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що з моменту виходу РФ із “зернової угоди” російські загарбники знищили майже 300 тисяч тонн українського зерна.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.