Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування атак РФ на зернову інфраструктуру

Джерело: Офіс генпрокурора

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру Одещини.

Генеральний прокурор, перебуваючи з робочою поїздкою на Одещині, разом з головою Одеської ОВА Олегом Кіпером оглянули місця російських атак на цивільну інфраструктуру та поспілкувалися з потерпілими.

Андрій Костін нагадав, що вранці 29 грудня ворог здійснив черговий масований ракетний удар. Одна з ракет влучила у багатоповерхівку та розірвалась всередині будинку. Четверо мешканців загинуло, 11 постраждало, серед них двоє дітей та вагітна жінка. Загалом внаслідок ворожих атак за перші дні нового року на Одещині загинуло 6 мирних громадян, близько 30 постраждало.

Також Генеральний прокурор повідомив про ще один важливий крок до забезпечення відповідальності за злочини агресора: “Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру”.

“Після виходу Росії із зернової угоди у липні минулого року Збройні сили країни-агресорки почали масований обстріл портів Одеської області із застосуванням різного типу озброєння. Це ракети Х22, Х59, “Онікс” та “Калібр”, а також безпілотники “Shahed”. Представники МКС у тісній співпраці з українськими прокурорами працюють над розслідуванням цих злочинів. Надаємо нашим партнерам всебічну допомогу у зборі доказової бази, щоби виконавці, організатори цих злочинів, а також їхні поплічники отримали справедливе покарання”, – наголосив Андрій Костін.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.