Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування атак РФ на зернову інфраструктуру

Джерело: Офіс генпрокурора

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру Одещини.

Генеральний прокурор, перебуваючи з робочою поїздкою на Одещині, разом з головою Одеської ОВА Олегом Кіпером оглянули місця російських атак на цивільну інфраструктуру та поспілкувалися з потерпілими.

Андрій Костін нагадав, що вранці 29 грудня ворог здійснив черговий масований ракетний удар. Одна з ракет влучила у багатоповерхівку та розірвалась всередині будинку. Четверо мешканців загинуло, 11 постраждало, серед них двоє дітей та вагітна жінка. Загалом внаслідок ворожих атак за перші дні нового року на Одещині загинуло 6 мирних громадян, близько 30 постраждало.

Також Генеральний прокурор повідомив про ще один важливий крок до забезпечення відповідальності за злочини агресора: “Міжнародний кримінальний суд здійснює розслідування російських атак на зернову інфраструктуру”.

“Після виходу Росії із зернової угоди у липні минулого року Збройні сили країни-агресорки почали масований обстріл портів Одеської області із застосуванням різного типу озброєння. Це ракети Х22, Х59, “Онікс” та “Калібр”, а також безпілотники “Shahed”. Представники МКС у тісній співпраці з українськими прокурорами працюють над розслідуванням цих злочинів. Надаємо нашим партнерам всебічну допомогу у зборі доказової бази, щоби виконавці, організатори цих злочинів, а також їхні поплічники отримали справедливе покарання”, – наголосив Андрій Костін.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.