Міжнародний суд ООН у Гаазі оголосить рішення за позовом України проти РФ
Джерело: сайт суду
Міжнародний суд ООН у Гаазі оголосить вирок у справі щодо позову України проти Росії за порушення Міжнародних конвенцій про заборону фінансування тероризму та подолання расової дискримінації. Засідання суду відбудеться в середу, 31 січня, о 16:00 за київським часом.
Україна звертається до суду зі звинуваченням, що Росія порушує міжнародні конвенції, здійснюючи дискримінацію щодо українців і кримських татар, обмежує діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та вчиняє порушення в окупованому Криму, такі як зникнення, вбивства та незаконні обшуки й затримання.
Засідання буде транслюватися у прямому етері, а вирок буде оголошено під час відкритого засідання.
Довідка. Україна подала позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі 16 січня 2017 року з вимогою визнати порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.