МКІП працює над поверненням українських святинь з-під користування УПЦ МП – в.о. міністра
Джерело: Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики нині працює над поверненням усіх українських святинь під державне управління. Водночас УПЦ московського патріархату досі продовжує користуватися Почаївською та Святогірською лаврами.
Як зауважив виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв, під час обстеження майна у цих святинях відомство зафіксувало численні порушення: від умов використання до пошкодження музейних предметів і будівель.
Так, після користування УПЦ МП Свято-Преображенським собором у Чернігові, МКІП розпочало роботи з відновлення інтер’єру, зокрема старовинних фресок.
Нині ж робота ведеться стосовно усіх українських святинь, які використовує УПЦ МП, включаючи історичний заповідник “Чернігів стародавній”.
Раніше ми повідомляли, що комісія Міністерства культури та інформаційної політики під час перевірки збереження державного майна Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині, яке перебуває у безоплатному користуванні УПЦ МП, виявила низку порушень.
На території Почаївської Свято-Успенської лаври також виявлено крім шести об’єктів, які належать державі, інше нерухоме майно, якого немає в договорі про безоплатне користування.
Додамо, що у 2023 році Служба безпеки України прийшла з обшуками до Почаївської Успенської лаври УПЦ МП на Тернопільщині у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
Як встановило слідство, представники лаври опублікували на сайті монастиря допис, у якому ображали національну честь та гідність юдеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ.
Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ МП поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від Росії.
Довідка. Почаївська Успенська лавра – це православний чоловічий монастир у Почаєві зі статусом лаври. Найбільша православна святиня на заході України, друга за важливістю після Києво-Печерської лаври.
- Суд зобов’язав УПЦ МП найближчим часом звільнити приміщення Михайлівської церкви у Переяславі на Київщині.
- Варто зауважити, що результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.
- Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.