Мобілізація у РФ малоймовірна до президентських виборів у березні – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

У розвідці Сполученого Королівства вважають малоймовірною мобілізацію у Росії до президентських виборів, які відбудуться 17 березня 2024 року.

Фахівці зауважили, що на майбутніх виборах майже напевне знову балотуватиметься чинний президент РФ Володимир Путін, хоча публічно він про це ще не повідомив.

“Є припущення, що виборча кампанія Путіна неофіційно почнеться в листопаді 2023 року”, – наголосили у розвідці.

Хоча вибори в Росії зазнають втручання та контролю з боку Кремля, вони залишаються основним інструментом політичної легітимації, додали фахівці.

“Майже напевно, що виборча кампанія Путіна буде зосереджена на темі Росії як окремої цивілізації, яка потребує захисту від зовнішніх ворогів – наратив, який часто використовують для виправдання дій держави та консолідації влади Путіним”, – вважають британські розвідники.

Вони резюмували, що під час підготовки до виборів Кремль намагатиметься мінімізувати непопулярні політичні кроки.

Тому дуже малоймовірно, що будь-яка подальша хвиля мобілізації буде реалізована до президентських виборів у березні 2024 року.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.