Могили Да Вінчі, Джуса та Петриченка розтрощила жінка: прокуратура розпочала розслідування

Джерело: Київська міська прокуратура

Могили українських воїнів – Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі), Андрія Пільщикова (Джус) та Павла Петриченка – розтрощила невідома жінка. Її протиправний вчинок зафіксували камери спостереження.

Невідома вранці 20 червня, на території Аскольдової могили у Києві, зірвала та зламала пам’ятні таблички з могил, розбила лампадки та понівечила український прапор.

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за фактом наруги над могилами захисників України (ч. 2 ст. 297 КК України).

Здійснюються оперативні слідчі та розшукові дії для встановлення особи жінки. За вчинений злочин жінці загрожує до п’яти років ув’язнення.

Досудове розслідування проводять слідчі Печерського управління поліції м. Києва.

Що передувало?

Керівниця медичної служби Першого окремого штурмового батальйону “Вовки Да Вінчі” ім. Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова повідомила, що вночі невідомі скоїли погром на могилах трьох українських воїнів – Дмитра Коцюбайла, Андрія Пільщикова та Павла Петриченка.

Вона опублікувала відео з місця інциденту та закликала правоохоронців забезпечити охороною парк Аскольдова могила, де поховані бійці.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.