Молдова ще на рік продовжила тимчасовий захист для переселенців з України

Джерело: пресслужба уряду Молдови

Уряд Молдови вирішив продовжити дію тимчасового захисту для українських переселенців ще на рік – до 1 березня 2025 року.

Зазначається, що тимчасовий захист буде продовжено автоматично, як і документ, що посвідчує особу набувача тимчасового захисту.

Відповідне рішення ухвалено виконавчою владою з метою забезпечення стабільності українців, які знайшли прихисток на території Молдови.

Українці з тимчасовим захистом матимуть право працювати на території Республіки Молдова і не потребуватимуть для цього отримання права на тимчасове проживання. Але для цього вони повинні зареєструватись у місцевому територіальному підрозділі Національного агентства зайнятості.

Заяву на отримання тимчасового захисту на рік можуть подати до 1 березня 2024 року українці, які вже перебувають у країні, а також громадяни України, які прибудуть у Молдову після цієї дати.

За даними уряду Молдови, нині на території країни перебуває понад 116 тисяч переселенців з України. Майже 39 тисяч пройшли попередню реєстрацію для отримання тимчасового захисту, а понад 30 тисяч осіб вже отримали документи, що засвідчують особу.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.