Молдова скоротить кількість російських дипломатів через «ворожі дії» Росії

Джерело: Reuters

В середу, 26 липня, міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.

“Ми погодилися з необхідністю обмежити кількість акредитованих дипломатів з Росії, щоб було менше осіб, які намагаються дестабілізувати Республіку Молдова”, – заявив міністр закордонних справ Ніколає Попеску на засіданні уряду.

За його словами, посольство Росії вже повідомлено про це рішення.

“Багато років ми були об’єктом ворожих дій і політики Росії. Багато з них здійснювалися через посольство”, – сказав він.

Директорка Департаменту інформації і преси МЗС Росії Марія Захарова заявила, що рішення Молдови “не залишиться без відповіді”, назвавши його “ще одним кроком у руйнуванні двосторонніх відносин” між країнами.

Раніше видання Insider і телеканал Jurnal TV повідомили, що на території посольства та сусіднього житлового будинку, який використовують дипломати та технічний персонал, росіяни облаштували “шпигунський пункт”.

Коментуючи повідомлення про шпигунське обладнання, Захарова сказала:

“Звинувачення в шпигунській діяльності співробітників російського посольства в Кишиневі безпідставні. Це фантастика, яка не має нічого спільного з реальністю”.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.