Молдова викличе посла Росії для пояснень щодо можливого шпигунського обладнання на даху російського посольства

Джерело: Reuters

Міністерство закордонних справ Молдови заявило у вівторок, 25 липня, що викличе посла Росії Олега Васнєцова для пояснень щодо повідомлень ЗМІ про те, що на даху російського посольства встановлено обладнання, яке може використовуватися для шпигунства.

Раніше видання Insider і телеканал Jurnal TV повідомили, що на території посольства та сусіднього житлового будинку, який використовують дипломати та технічний персонал, росіяни облаштували “шпигунський пункт”.

“Ми вважаємо шпигунство або іноземне втручання у внутрішні справи Молдови абсолютно неприйнятними, що є прямим викликом суверенітету та національній безпеці молдовської держави”, – заявили у міністерстві закордонних справ Молдови.

Росія заперечує неодноразові звинувачення Молдови у втручанні Росії в її справи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

На 81-му році життя померла французька співачка й акторка Франсуаза Арді.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.