Молдова сподівається на виведення військ РФ з Придністров’я в рамках переговорів щодо війни

Джерело: Jurnal.md

Молдова вважає, що сучасний міжнародний контекст має потенціал для того, щоб Росія вивела свої війська з Придністров’я, яке вона окупувала.

“Наразі є міжнародний контекст, який може призвести до того, що Росія може вивести свої війська з лівого берега Дністра у рамках цього переговорного процесу. Можливо, не обов’язково у мирному переговорному процесі, це важко уявити найближчим часом, але у переговорному процесі, який стосується України та нової архітектури безпеки ЄС. Тут, у цьому контексті, є така можливість і шанс. Республіка Молдова наполягатиме на тому, щоб ми поставили це питання на стіл переговорів. Будь-які переговори, які зараз стосуються миру чи припинення вогню в Україні, по суті стосуються нової архітектури безпеки в Європі”, – сказав прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан.

Прем’єр-міністр також прокоментував рішення про закриття Російського культурного центру після того, як на території Молдови впали російські безпілотники.

“Це був не культурний центр, а центр з агентами впливу. А тим, хто так скаржиться, ми говоримо, що Молдова не має нічого проти російської культури, російської мови. Росія повинна поважати молдаван і не посилати своїх агентів впливу, які маскуються під діячів культури”, – зазначив політик.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.