Мовний омбудсман Тарас Кремінь каже, що до нього не звертались щодо повторного призначення
Джерело: Інтерфакс-Україна
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, щодо нього не звертались щодо можливого повторного призначення на посаду мовного омбудсмена.
“Жодної консультації, пропозиції та тим паче вмовлянь”, – розповів Кремінь та вказав, що був би зацікавлений продовжити роботу на посаді мовного омбудсмена.
Крім того, на його думку, жоден із сьогоднішніх кандидатів — філологиня Ірина Коваль-Фучило, філологиня Олена Івановська і заступник державного секретаря Кабінету міністрів Павло Полянський — не відповідає критеріям, щоб обійняти посаду уповноваженого. Кремінь вказує, що для цієї потрібен досвід правозахисту і досвід захисту державної мови.
“Пішло протистояння в суспільстві на порожньому місці, яке вже бʼє по авторитету позитивних здобутків влади. Саме за ці роки створено інституцію та втілено кращі практики захисту мовних прав громадян, що має бути гідно оцінено і продовжено”, – додав мовний омбудсман.
Раніше народний депутат Володимир В’ятрович разом з низкою українських громадських організацій виступили зі спільною заявою, в якій закликали президента і його офіс не втручатися в процес призначення Уповноваженого із захисту державної мови.
8 липня 2025 року спливає 5-річна каденція Уповноваженого. Згідно з законом, Міністр юстиції, Міністр культури та стратегічних комунікацій і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини за три місяці до цієї дати (8 квітня) мали подати на розгляд уряду кандидатуру на наступний термін.
Однак, посадовці подали кандидатури кулуарно, потай від громадськості. В’ятрович та інші підписанти заяви сумніваються щодо придатності цих кандидатів на посади, адже вони фахівці у галузі фольклору та етнографії, коли інституція Уповноваженого із захисту державної мови більше стосується правозахисної діяльності.
- Директор ліцею в Ужгородському районі вп’яте не склав іспит на вільне володіння українською мовою.
- У першому кварталі 2025 року (з січня по березень) на адресу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя надійшло 646 звернень щодо порушення мовного законодавства.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.