МОЗ перевірило до тисячі справ про встановлення сумнівної інвалідності
Джерело: Віктор Ляшко в етері YouTube-каналу МОЗ
Міністерство охорони здоров’я перевірило майже тисячу випадків сумнівного встановлення інвалідності, які передали правоохоронні органи.
Правоохоронці передали нам понад дві тисячі справ. Майже тисячу ми вже розглянули, – повідомив Віктор Ляшко.
За результатами перевірок інвалідність скасували у 188 осіб, а ще 388 осіб направили до профільного НДІ для переогляду.
Міністр наголосив на необхідності дотримання законодавства лікарями, котрі нині працюють в експертних групах: “Усе рано чи пізно стає явним. Закликаю працювати виключно в правовому полі”.
Також Ляшко додав, що МОЗ сформувало перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюватиметься довічно без потреби щорічного переогляду. Нововведення планують запровадити у 2025 році.
Додамо, 19 грудня 2024 року народні депутати у Верховній Раді прийняли в цілому законопроєкт щодо ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Рішення підтримали 259 парламентаріїв.
Замість МСЕК впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях. Зміни почнуть діяти з 1 січня. Раніше президент України Володимир Зеленський підписував указ, який стосувався ліквідації МСЕК з 31 грудня 2024 року.
Довідка. З 1 січня 2025 року замість ліквідованих медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) рішення про встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інші аспекти ухвалюють експертні команди з оцінки повсякденного функціонування (ЕКОПФ).
- Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
- Офіс Генерального прокурора не зміг встановити, чи законно отримали інвалідність 67 прокурорів Хмельниччини.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 3 січня. Від початку доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.