МОЗ розпочинає перевірку ВЛК у Києві через збільшення кількості скарг

Джерело: Віктор Ляшко/Facebook

4 березня голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що відомство розпочинає перевірку ВЛК в місті Києві. Міністр підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки.

Джерело: Віктор Ляшко/Facebook

Ляшко пояснив, що таке рішення викликане збільшенням кількості скарг. Основні з них стосуються дуже базових речей, які, як запевнив глава відомства, за бажанням можна оперативно виправити. Зокрема це недотримання електронної черги, відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК і не оптимізовані маршрути.

Міністр нагадав, що для того, щоб пришвидшити проходження ВКЛ та зробити його більш зручним, минулого року запровадили окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобов’язаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Водночас, визнав Ляшко, досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Разом з тим, поза увагою Міністерства не залишаться і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.

Список можна продовжувати. Питань багато. Не на всі саме МОЗ має безпосередні важелі впливу, але, зі свого боку, ми будемо всіляко сприяти тому, аби всі без виключень працювали у правовому полі. Для цього співпрацюємо з правоохоронцями. Для цього ведемо діалог з військовими адміністраціями. Ганебні випадки, коли лікарі навмисно зазначають невірний діагноз або вимагають хабарі за правильний, має припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. І ми над цим спільно працюємо, – наголосив Ляшко.

Глава відомства також закликав усіх, зі свого боку, бути активними та повідомляти про порушення. Зауваживши, що це допоможе краще розуміти, які та де є проблеми, а отже відповідно, реагувати. Що стосується ВЛК у цивільних медзакладах, то звертатися можна за телефоном: 0 800 60 20 19.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.