СБУ викрила низку схем для ухилянтів: серед затриманих – воєнком

Джерело: СБУ

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Вони пропонували військовозобов’язаним уникнути призову на підставі підроблених документів або допомагали ухилянтам перейти кордон поза пунктами пропуску.

Вартість таких “послуг” становила до 10 000 доларів.

  • На Полтавщині:

викрито очільника районного військкомату, який вимагав гроші з керівників підприємств, зокрема місцевих агрокомпаній.

За хабарі він обіцяв забронювати від призову їхніх підлеглих як працівників критичної інфраструктури.

  • У Вінниці:

контррозвідники СБУ затримали двох посадовців військово-лікарської комісії, які продавали своїм клієнтам фіктивні довідки про “погане” здоров’я.

Надалі підробку використовували для «списання» з військового обліку та незаконного виїзду за межі України.

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2023 року було затримано організатора цієї злочинної схеми. Ним виявився посадовець місцевого лікувально-діагностичного центру.

  • У Дніпрі:

затримали адвоката, який за гроші вносив персональні дані ухилянтів до списків благодійних фондів.

Потім інформацію про клієнтів подавали до системи “Шлях” як водіїв міжнародних рейсів, що перевозять гуманітарні вантажі.

  • На Закарпатті:

викрито трьох місцевих жителів, які переправляли ухилянтів до сусідньої країни ЄС.

Щоб вивести потенційних призовників за межі України, фігуранти спочатку підвозили їх до прикордонної річки, а потім показували водний «маршрут» до зарубіжної країни.

Гідрокостюми входили у вартість “послуг”.

  • На Львівщині:

“на гарячому” затримано двох ділків, які пропонували потенційним призовникам приховано виїхати за межі нашої держави в статусі водіїв волонтерської організації.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.

  • Співробітники Служби безпеки заблокували ще п’ять схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.