СБУ ліквідувала ще п’ять схем для ухилянтів: серед фігурантів – депутат з Прикарпаття

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки заблокували ще п’ять схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Серед фігурантів – чинний депутат райради та посадовець Служби судової охорони.

За гроші вони пропонували військовозобов’язаним уникнути призову та організувати втечу за кордон на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких послуг ділки оцінювали до 10 тисяч доларів, залежно від терміновості та способу нелегального виїзду.

Так, на Прикарпатті військові контррозвідники СБУ затримали депутата Калуської районної ради, який продавав фіктивні меддовідки про тимчасову непридатність до служби за станом здоров’я.

Фігурант особисто отримував гроші за готовий пакет підроблених документів.

До незаконної діяльності він залучив свого знайомого, який підшукував ухилянтів, вів з ними перемовини та одержував від них “завдаток”.

У Кропивницькому СБУ та ДБР затримали посадовця Служби судової охорони, який пропонував військовозобов’язаним свій спосіб ухилення від призову.

За різні суми хабарів він обіцяв призовникам працевлаштування у складі судового відомства для отримання “броні” від мобілізації до лав ЗСУ.

На Львівщині ліквідовано ще один канал втечі ухилянтів до Євросоюзу. До організації злочину причетний очільник місцевого благодійного фонду, який оформлював ухилянтів як водіїв гуманітарних перевезень.

У Черкасах затримано представника місцевого громадського об’єднання з охорони громадського порядку, який торгував фіктивними меддовідками про “погане” здоров’я.

Отриману підробку ухилянти подавали до військово-лікарської комісії для подальшого “списання” з військового обліку.

На Хмельниччині затримано місцевого жителя, який за гроші переправляв призовників до сусідньої країни поза пунктами пропуску.

Спершу ділок підвозив ухилянтів до кордону на власному авто, а потім показував їм обхідні “маршрути” лісовими стежками.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.