Можливе визнання Криму частиною Росії стане «бомбою уповільненої дії» – президент Литви
Джерело: LRT
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.
Коментуючи заяви президента США Дональда Трампа, що Крим уже є російським, на тлі іншого підходу Європи, президент Литви підтвердив, що позиція Європи з цього питання є абсолютно чіткою.
“Якщо ми зробимо те, що пропонується, і визнаємо Крим де-юре Росією, це буде бомба уповільненої дії, яка буде вибухати і вибухати весь час. Червоні лінії в цьому місці існують для того, щоб їх не перетинали”, – сказав Науседа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп хоче віддати Росії Крим. Чому це неможливо і не закінчить війну
За словами президента Литви, перш за все, слід запитати саму Україну, яка стала жертвою агресії, що вона про це думає.
“Тому що це країна, яка зазнала найважчих втрат, де постраждало багато невинних людей, які не брали участі в бойових операціях. Інфраструктура зруйнована, економіка зруйнована. Тож хіба вони не мають права дуже сильно висловитися, що вони думають про ці пропозиції?” – додав Науседа.
Президент Литви зазначив, що позиція президента України Володимира Зеленського є такою ж, і Литва повністю підтримує Україну в цьому питанні.
- Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис заявив, що не може бути й мови про визнання анексії Криму й сказав, що це “відкриває пекло”.
- 23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
- Президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за заяву про те, що Київ “не визнає юридично окупацію Криму”. Очільник Білого дому вважає такі висловлювання “шкідливими” для мирних переговорів із Росією.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.