Можна відправити на військові потреби: нардеп Железняк про виплату ₴1000 українцям

Джерело: Ярослав Железняк

Народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.

Нардеп звернув увагу на інтерв’ю голови Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Роксолани Підласої для Forbes, де вона пояснила нюанси з виплатою 1000 гривень українцям.

З’ясувалось, що кошти на виплати будуть взяті не з грошей партнерів, а з внутрішніх доходів країни, а саме – з Фонду безробіття.

“Це прям красиво – забрати у тих кому реально було потрібно, для популізму на всіх. І головне – ці гроші з внутрішніх доходів! Не зовнішніх грошей. Тобто казки про “гроші партнерів”. І їх можна відправити на військові потреби. Теж саме розмінування фінансується з цих самих грошей!”, – наголосив Железняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисячу Зеленського» дозволять перетворити на дрони та РЕБи для війська — Свириденко

З хорошого, додав нардеп, на виплату піде не 30 млрд гривень, як анонсувалось раніше, а близько 10-15 млрд гривень.

“І це на все – і на популізм в стилі “кешбеку” чи “1000 всім” і на теж саме розмінування і інші корисні штуки. Як на ці гроші вони хочуть всім-всім-всім зробити виплати поки незрозуміло”, – резюмував Ярослав Железняк.

Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.

Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.

Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.