Велика Британія запровадить наймасштабніші санкції проти тіньового флоту Росії

Джерело: британський уряд

9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.

Санкції стосуватимуться 100 нафтових танкерів, які є основними у тіньовому флоті Кремля і від початку 2024 року принесли у російську скарбницю понад 24 млрд доларів.

Повідомляється, що окрім санкцій проти танкерів, Велика Британія також “спробує завадити тим, хто стоїть за тіньовим флотом”.

Вказано, що тіньовий флот РФ не лише допомагає Кремлю продовжувати війну проти України, але й через поганий стан танкерів завдає збитків критично важливій інфраструктурі у Європі.

Глава британського уряду Кір Стармер, коментуючи рішення про санкції, наголосив, що цей крок посилить тиск на Росію та допоможе досягти “справедливого і стійкого миру в Україні”, а також стане ще одним кроком для безпеки Великої Британії.

“Загрозу нашій національній безпеці з боку Росії неможна недооцінювати, тому ми зробимо все, що у наших силах, щоб зруйнувати діяльність тіньового флоту, позбавити його військову машину нафтових доходів та захистити підводну інфраструктуру, від якої ми залежимо у своєму повсякденному житті”.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.