Музей Метрополітен у Нью-Йорку незабаром матиме українські аудіокоментарі до експонатів – Зеленська

Джерело: Олена Зеленська/Facebook

Один із п’яти найбільших і найвідвідуваніших музеїв світу – Метрополітен-музей у Нью-Йорку – у межах кампанії “МЕТ говорить українською” невдовзі матиме українські аудіокоментарі до експонатів.

“Відвідала сьогодні Метрополітен-музей у Нью-Йорку. Разом із його керівництвом презентували кампанію “МЕТ говорить українською”. Незабаром один із п’яти найбільших і найвідвідуваніших музеїв світу матиме українські аудіокоментарі до експонатів”, – йдеться у дописі.

Як зауважила перша леді України, особливо приємно було побачити в музеї роботу Архипа Куїнджі “Захід сонця над Дніпром” та підпис під нею: український художник.

“Мистецтво, яке століттями грабувала Росія, повертаємо й повернемо Україні”, – наголосила вона.

Також Зеленська подякувала музею Метрополітен, його директору Максу Холлейну та віцепрезиденту Кеннету Вейну та всій команді за українську в МЕТ.

“Це не лише зручність і відчуття дому для українців, яких війна розкидала по світу, а й відновлення історичної справедливості та культурної рівності”, – додала вона.

Водночас перша леді нагадала, що нині у 69 музеях і визначних місцях 43 країн працюють україномовні аудіогіди.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.