МВФ: Україна потребує 42 мільярдів доларів, щоб стримати наступ РФ

Джерело: tagesschau

У Міжнародному валютному фонді підрахували, що станом на сьогодні Україна потребує 42 мільярдів доларів для продовження стримування російського наступу.

Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, цього року Україні необхідні бюджетні ресурси в розмірі 42 млрд доларів, заявила голова МВФ Крісталіна Георгієва.

Ми впевнені, що цю потребу можна задовольнити, – зазначила Георгієва у Вашингтоні на весняній зустрічі МВФ і Світового банку.

Вона відзначила “чудову рішучість” українців, додавши, що підтримка України залишається “стабільною”.

Георгієва закликала припинити російську загарбницьку війну, описавши її насамперед як людську трагедію, і також як тягар для перспектив зростання світової економіки.

МВФ підтримує Україну у межах кредитної програми, затвердженої близько року тому.  Декілька тижнів тому МВФ схвалив ще одне грошове вливання Києву з програми, що дозволило країні отримати ще 880 мільйонів доларів.

Довідково. 31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ). Ця програма є частиною загального пакету міжнародної підтримки України, який наразі становить близько 122 млрд доларів США.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.