Україна близька до укладення угоди з МВФ про надання $900 млн – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна близька до підписання угоди з Міжнародним валютним фондом про отримання наступних 900 мільйонів доларів зі свого кредиту розміром у 15,6 мільярда доларів.

За словами посадовців, які говорили на умовах анонімності, Україна розраховує досягти угоди зі співробітниками МВФ вже сьогодні, 22 лютого.

Як розповіли у виданні, угода послідувала за дискусіями, що тривали протягом останніх двох тижнів, про те, як Київ зможе фінансувати свою діяльність, якщо не отримає допомогу від США.

Ці плани, покликані показати, що Україна може продовжувати обслуговувати свої борги, включають розширення продажів внутрішніх облігацій, підвищення податків і скорочення витрат.

Якщо Конгрес США не схвалить допомогу країні на суму понад 60 мільярдів доларів в цьому році, кошти МВФ, ймовірно, стануть другим за величиною фінансовим порятунком для Києва після грантів і кредитів ЄС.

Команда співробітників МВФ на чолі з главою місії Гевіном Греєм, яка оцінювала, чи виконала Україна умови для отримання кредиту, збирається завершити свою роботу і зробити заяву в четвер у Вашингтоні. За словами одного з посадовців, для завершення угоди на рівні персоналу може знадобитися ще кілька днів.

Представник МВФ сповістив, що його команда зараз перебуває у Варшаві для переговорів з українськими посадовцями і зв’яжеться з ними після закінчення місії, не розкриваючи додаткових подробиць.

Своєю чергою, пресслужба Національного банку України заявила, що не може давати коментарів до завершення місії МВФ. Коментувати ймовірну угоду відмовилося й Міністерство фінансів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.