МВС РФ оголосило в розшук двох адвокатів Навального

Джерело: Reuters

Російські державні ЗМІ в п’ятницю, 2 лютого, повідомили, що Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук двох адвокатів ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального.

Одну з адвокатів, Ольгу Михайлову, раніше заочно звинуватили в екстремізмі після її втечі з Росії. Другий адвокат, Олександр Федулов, минулого року також заявив, що покинув країну.

Ще трьох адвокатів Навального затримали в жовтні за підозрою в причетності до “екстремістського угруповання”.

Прихильники Навального кажуть, що влада РФ переслідує адвокатів опозиціонера, щоб поглибити його ізоляцію у в’язниці.

Довідково: Олексіч Навального ув’язнено в РФ з початку 2021 року. У серпні його засудили за новими звинуваченнями, пов’язаними з нібито екстремістською діяльністю, і засудили до додаткових 19 років на додаток до 11,5 року, які він вже відбував. 1 грудня 2023 року йому знову повідомили про нові кримінальні звинувачення за статтею 214 Кримінального кодексу (вандалізм).

Навальний відкидає всі звинувачення як політично мотивовані та спрямовані на те, щоб зупинити його критику Кремля.

26 лютого заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.