«Ми це зробимо, бо це в інтересах польських фермерів», – Моравецький про заборону на імпорт українського зерна
Джерело: Reuters
Уряд Польщі та уряд Угорщини 15 вересня заявили, що запровадять власні обмеження на імпорт українського зерна, оскільки фермери в країнах неодноразово скаржилися на перенасичення продуктами, яке призвело до їхнього банкрутства.
“Ми продовжимо цю заборону, попри їхню незгоду, попри незгоду Європейської комісії. Ми це зробимо, бо це в інтересах польських фермерів”, – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Згідно з урядовою постановою, опублікованою в п’ятницю, 15 вересня, Угорщина ввела національну заборону на імпорт 24 українських сільськогосподарських продуктів, включаючи зерно, овочі, кілька м’ясних продуктів і мед.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
- Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.