«Ми це зробимо, бо це в інтересах польських фермерів», – Моравецький про заборону на імпорт українського зерна
Джерело: Reuters
Уряд Польщі та уряд Угорщини 15 вересня заявили, що запровадять власні обмеження на імпорт українського зерна, оскільки фермери в країнах неодноразово скаржилися на перенасичення продуктами, яке призвело до їхнього банкрутства.
“Ми продовжимо цю заборону, попри їхню незгоду, попри незгоду Європейської комісії. Ми це зробимо, бо це в інтересах польських фермерів”, – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Згідно з урядовою постановою, опублікованою в п’ятницю, 15 вересня, Угорщина ввела національну заборону на імпорт 24 українських сільськогосподарських продуктів, включаючи зерно, овочі, кілька м’ясних продуктів і мед.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
- Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.