«Ми — як пробірка в цьому процесі»: Мішель Обама про жорстку правду ЕКЗ і роль жінки

Джерело: vt.co

У новому випуску подкасту підприємця Стівена Бартлетта “Щоденник генерального директора” колишня перша леді США Мішель Обама розповіла про болючі реалії, пов’язані з фертильністю, шлюбом і тиском, який жінки відчувають, але змушені мовчати про це.

Як зазначається, Мішель Обама відверто поділилася емоційним тягарем, пов’язаним із проходженням ЕКЗ, і тим, наскільки це складніше для жінок, ніж для чоловіків.

“Ми не говоримо про наші тіла та жіноче здоров’я. Про шлюб, вагітність або щось подібне просто не прийнято говорити. Наші батьки про це не говорили. І їхні батьки теж”, – зазначила вона.

Мішель, якій зараз 60 років, розповіла, що їй було 34, коли вони із Бараком зрозуміли, що їм буде важко завагітніти природним шляхом.

“Ніхто не каже, що біологічний годинник — це не міф, він справжній. Жінки народжуються з обмеженим запасом яйцеклітин, нових не з’являється, а щомісяця ми їх втрачаємо. Є певний період, зазвичай у 30-х, коли ти переходиш від фертильності до її втрати — і це як падіння зі скелі”, – пояснила вона.

Подружжя звернулося до ЕКЗ, і в результаті з’явилися доньки Малія (1998 р.н.) та Саша (2001 р.н.). Згідно з повідомленням, шлях Мішель був далекий від легкого. Колишня перша леді США пережила викидень — досвід, який залишив її “загубленою та самотньою.

У розмові з Good Morning America вона згадувала: “Я почувалася невдахою, бо не знала, наскільки поширені викидні. Ми просто не говоримо про це. Ми сидимо наодинці з болем, думаючи, що з нами щось не так”.

За словами Мішель Обами, ЕКЗ було не лише емоційно виснажливим — воно виявилося фізично жорстоким.

“Жінка носить цей тягар на собі, ніби це її провина, і вона несе відповідальність. Це може стати першим джерелом напруги в шлюбі. Жінка відчуває себе невдахою, не маючи з ким поговорити про гормональні зміни, можливо, стикаючись із депресією. Вона все тягне на собі. Якщо ти проходиш ЕКЗ, більшість навантаження — всі уколи — лягає на тебе. Ми — як пробірка в цьому процесі”, – сказала вона.

Водночас Мішель Обама прокоментувала участь Барака в ЕКЗ: “Він просто з’являвся і здавав зразок у чашку. О, класно, молодець”.

“Жінкам доводиться щотижня робити уколи. Щомісяця ти в лікаря, рахуючи яйцеклітини, сподіваючись, що вони взагалі є, потім проходиш процедуру, а тоді — вагітність на дев’ять місяців, поки твій партнер ходить у спортзал і стежить за формою”, – зазначила вона.

Як додала Мішель, причин, чому шлюб, безпліддя, спроби зачати дитину створюють труднощі, дуже багато.

“Я завжди кажу парам: так, це важко чути, але якщо у вас проблеми — це абсолютно нормально”, – наголосила вона.

Колишня перша леді США також визнала, що її шлюб теж піддавався тиску. Особливо коли Барак був у законодавчих органах штату й часто був відсутній, це викликало серйозну напругу.

“Для нас сімейна терапія стала способом навчитися проговорювати розбіжності. Я знаю занадто багато молодих пар, які думають, що з ними щось не так. І я хочу, щоб вони знали: навіть Мішель і Барак Обама, які мають чудовий шлюб і кохають одне одного, працюють над своїми стосунками. І звертаються по допомогу, коли це потрібно”, – розповідала вона в ABC.

Зазначається, хоча Мішель відкрито розповіла про емоційні наслідки лікування безпліддя, не промовчала й про політичні. У своїй книзі Мішель розкритикувала Дональда Трампа за просування теорії змови про “неамериканське” походження Барака.

“Уся ця історія зі “свідоцтвом про народження” була безглуздою і злісною. Звісно, її прихована ксенофобія була майже не прихована. А що, якби хтось із нестабільною психікою взяв пістолет і поїхав до Вашингтона? Що, якби він шукав наших доньок? Дональд Трамп своїми гучними й безрозсудними натяками наражав мою сім’ю на небезпеку. І я ніколи йому цього не пробачу”, – написала вона.

Трамп відповів після виходу уривків з книги, заявивши журналістам: “Мішель Обама отримала великі гроші за цю книгу, і їм завжди потрібно створити якусь сенсацію. А я ніколи не пробачу йому (Обамі) того, що він зробив з нашими Збройними силами, не забезпечивши їх належним фінансуванням”.

1 травня президент США Дональд Трамп повідомив про звільнення радника з питань нацбезпеки Майка Волца. Натомість його призначать новим послом в Організації Об’єднаних Націй.

Тоді як адміністрація президента США Дональда Трампа проводить політику щодо скорочення фінансування наукових досліджень, низка країн, включаючи Канаду, Францію та Німеччину, активно залучає американських вчених, пропонуючи їм вигідні умови для роботи та життя.

1 травня Кабмін оприлюднив текст угоди між Україною та США стосовно створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.

Фрагмент радянського космічного корабля, призначеного для посадки на Венеру і запущеного 53 роки тому, має повернутися на Землю наступного тижня, і ніхто не знає, де він може приземлитись.

Посол США на Кіпрі Джулі Девіс призначена тимчасово повіреною у справах США в Україні. Відповідне рішення прийняв державний секретар США Марко Рубіо. Девіс перебуватиме на новій посаді паралельно зі своєю нинішньою роллю на Кіпрі.