Минулої доби на східному напрямку відбулось 107 бойових зіткнень – ОСУВ «Хортиця»

Джерело: ОСУВ “Хортиця”/Telegram

На східному напрямку, в зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця”, за минулу добу відбулося 107 боєзіткнень з противником. Ворог завдав 70 авіаударів по позиціях оборонців та населених пунктах, використавши 108 авіабомб і 435 дронів-камікадзе.

Протягом останньої доби противник здійснив 4307 обстрілів позицій ЗСУ у східній операційній зоні. У відповідь наші підрозділи ракетних військ і артилерії виконали понад 2747 вогневих завдань.

За поточну добу в східній операційній зоні вже сталося 27 бойових зіткнень з ворогом. Ворожі сили продовжують обстріли позицій наших захисників. У зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” було зафіксовано 626 обстрілів, 4 авіаудари із застосуванням 5 авіабомб та 25 ударів дронами-камікадзе. У відповідь наші підрозділи ракетних військ та артилерії виконали 387 вогневих завдань.

  • В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 573 тисячі осіб.
  • Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.