Митниця зриває повернення найбільшої контейнерної лінії світу в порт Одеси

Джерело: Асоціація міжнародних експедиторів України/Facebook
Контейнерний оператор MSC скасував перший від початку повномасштабного вторгнення суднозахід у порт Одеси. Останнє оновлення графіку суднозаходів від 20 червня підтверджує цю інформацію.
Причиною скасування першого суднозаходу в порт Одеси стали безпідставні інспекції вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів із сільськогосподарською продукцією.
Це призводить до блокування вантажів на невизначений термін і збільшення витрат на зберігання та затримку суден, які можуть сягати $2 – 3 тисяч.
Найбільша міжнародна контейнерна лінія MSC (Mediterranean Shipping Co) планувала відновити роботу в портах Великої Одеси у червні 2024 року та з’єднати Одесу з одним із найбільших турецьких середземноморських хабів – портом Текірдаг.
Представники компанії заявили, що такі дії митниці загрожують запуску регулярного контейнерного сервісу.
Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) закликала українську владу розв’язати проблему та не допустити негативних наслідків для української логістики й економіки.
- Близько 30 мільйонів тонн вантажів вже пройшло спеціальним коридором Чорним морем, який Україна відкрила сім місяців тому самостійно, виключно за сприяння Об’єднаних Сил оборони.
- Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.
- Президент США Джо Байден продовжив на ще один рік заборону на вхід до американських портів для суден, пов’язаних з Росією.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.