Митниця зриває повернення найбільшої контейнерної лінії світу в порт Одеси

Джерело: Асоціація міжнародних експедиторів України/Facebook

Контейнерний оператор MSC скасував перший від початку повномасштабного вторгнення суднозахід у порт Одеси. Останнє оновлення графіку суднозаходів від 20 червня підтверджує цю інформацію.

Причиною скасування першого суднозаходу в порт Одеси стали безпідставні інспекції вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів із сільськогосподарською продукцією.

Це призводить до блокування вантажів на невизначений термін і збільшення витрат на зберігання та затримку суден, які можуть сягати $2 – 3 тисяч.

Найбільша міжнародна контейнерна лінія MSC (Mediterranean Shipping Co) планувала відновити роботу в портах Великої Одеси у червні 2024 року та з’єднати Одесу з одним із найбільших турецьких середземноморських хабів – портом Текірдаг.

Представники компанії заявили, що такі дії митниці загрожують запуску регулярного контейнерного сервісу.

Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) закликала українську владу розв’язати проблему та не допустити негативних наслідків для української логістики й економіки.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Євросоюз остерігається, що у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах президента США він послабить санкції проти Росії. Відтак зараз у блоці думають над тим, як закріпити обмеження проти країни-агресорки.

Німецький політик Родеріх Кізеветтер закликав Захід зреагувати на участь північнокорейських військових у війні проти України шляхом військової відповіді. Він наголосив, що потрібно надати Україні крилаті ракети Taurus і JASSM, посилити ППО на заході країни та розглянути можливість відправки військових для навчання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 157 бойових зіткнень.

24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна всупереч положенням Римського статуту, чим завадила діяльності Суду.