Митники перешкодили незаконному вивезенню до США опудала яструба та черепа сайги

Джерело: пресслужба Державної митної служби

Співробітники Київської митниці виявили та вилучили опудало рідкісного яструба та частину черепа сайги, які намагалися незаконно вивезти до США.

Предмети знайшли під час огляду міжнародної посилки, яка прямувала зі Запоріжжя до Сполучених Штатів Америки.

“Опудало птаха та частина черепа з рогами підпадають під дію Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES)”, – йдеться у повідомленні.

Фото: митниця

Експертиза підтвердила, що опудало належить рідкісному виду яструба – Змієїду блакитноногому (Circaetus gallicus), а череп – Сайзі татарській (Saiga tatarica).

“Окрім того, опудало та частина черепа мають певні наукову, музейну та освітню цінність”, – додали в ДПСУ.

Оскільки для експорту таких предметів необхідні спеціальні дозволи, яких у відправника не було, опудало та череп вилучили.

Нині триває розслідування за фактом незаконного переміщення через митний кордон України предметів фауни, що підпадають під дію CITES.

Фото: митниця

Згідно з Конвенцією CITES, для експорту будь-якої тварини чи рослини, живої або мертвої, та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвільні документи. Ці документи видають адміністративні органи України з питання виконання вимог Конвенції.

Фото: митниця

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.