Київські митники вилучили зуб мамонта часів пізнього плейстоцену
Джерело: Державна митна служба
Київські митники завадили незаконному пересиланню до Катару зуба мамонта. Ці тварини мешкали на території України в період пізнього плейстоцену (130 –13 тисяч років тому).
Зазначається, що рідкісний палеонтологічний зразок відправник із Івано-Франківщини надіслав до Катару, задекларувавши як металевий виріб вартістю $50.
Проте під час митного контролю всередині міжнародної посилки виявили чималу брилу неправильної форми. Її відправили на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України.
Експерти з’ясували, що виявлена брила – молярний зуб нижньої щелепи мамонта зі збереженим корінням. Темний колір зуба вказує на перебування його у вологому ґрунтовому середовищі.

Фото: Державна митна служба
“На думку експерта, зразок має культурну, наукову, музейну та освітню цінність, зокрема, рекомендується до внесення до музейного фонду України”, — йдеться в повідомленні.
Згідно із законом, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури. Такого дозволу митники не надали.
У зв’язку з цим на мешканця Івано-Франківщини склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
- На кордоні з Угорщиною у львів’янина вилучено 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття, через те, що він не задекларував їх у “зеленому коридорі”, обійшовши митне законодавство.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Правоохоронці США затримали підозрюваного в крадіжці сумки Gucci міністерки внутрішніх справ Крісті Ноем.
Філіппінські військові відповіли на висадку китайських сил на рифі Сенді-Кей проведенням аналогічної операції. Зокрема, філіппінські військові висадилися на спірному острові Сенд-Кей у Південно-Китайському морі та підняли там свій національний прапор.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.