Київські митники вилучили зуб мамонта часів пізнього плейстоцену

Джерело: Державна митна служба

Київські митники завадили незаконному пересиланню до Катару зуба мамонта. Ці тварини мешкали на території України в період пізнього плейстоцену (130 –13 тисяч років тому).

Зазначається, що рідкісний палеонтологічний зразок відправник із Івано-Франківщини надіслав до Катару, задекларувавши як металевий виріб вартістю $50.

Проте під час митного контролю всередині міжнародної посилки виявили чималу брилу неправильної форми. Її відправили на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України.

Експерти з’ясували, що виявлена брила – молярний зуб нижньої щелепи мамонта зі збереженим корінням. Темний колір зуба вказує на перебування його у вологому ґрунтовому середовищі.

Фото: Державна митна служба

“На думку експерта, зразок має культурну, наукову, музейну та освітню цінність, зокрема, рекомендується до внесення до музейного фонду України”, — йдеться в повідомленні.

Згідно із законом, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури. Такого дозволу митники не надали.

У зв’язку з цим на мешканця Івано-Франківщини склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

На Миколаївщині відновили Центр первинної медико-санітарної допомоги №4, який зазнав руйнувань внаслідок атаки ЗС РФ ще восени 2022 року. На початку вересня 2022 року уламками від боєприпасів у будівлі вибило вікна та двері.

За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів. 

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

23 червня 1994 року відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса “Форрест Гамп”, головну роль в якому виконав Том Генкс.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.