На кордоні у львів’янина вилучили 20 незадекларованих старовинних картин, придбаних на аукціоні в Італії

Джерело: Закарпатська митниця в Facebook

На кордоні з Угорщиною у львів’янина вилучено 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття, через те, що він не задекларував їх у “зеленому коридорі”, обійшовши митне законодавство.

“Так, повертаючись з Євросоюзу до України через митний пост “Астей” на автомобілі в якості пасажира, пенсіонер під час проходження митного контролю стверджував, що не переміщує через українсько-угорський кордон товари, які підлягають декларуванню та оподаткуванню”, – зазначено в повідомленні.

Однак після проведення митного огляду на задніх сидіннях автомобіля було виявлено 20 художніх картин. 

Серед полотен – кілька творів художника Валинтина Литвиненка, зокрема: “Ранок” (1975 р), “Церква на пагорбі”(1974 р), “Літній день” (1972 р), “Берег річки” (1976 р); інші написані Віктором Зарецьким – “Портрет старої жінки” (1947 р), “Тиша” (1989 р), “Вид з вікна” (1988 р); також кілька картин митця Михайла Дерегуса – “Останній сніг” (1981 р), “Провінціальний пейзаж” (1980 р), “Краєвид”; художника Сергія Григор’єва – “На містку” (1984 р), “Старе дерево” (1982 р), “Літо” (1978 р), акварель “Портрет” (1971 р); маляра Карпа Трохименка – картини “Київ вечірній” (1965 р), “Вид з балкону” (1960 р); мисткині Віри Довгалевської – картина “Квіти” (1974 р), художника Федора Захарова – картина “Зима”, етюд художниці Тетяни Яблонської.

“За словами чоловіка, виявлені картини йому придбали в італійському місті Генуї на аукціоні за 5 тисяч євро і везе їх для власних потреб. Будь-які документи, що підтверджують вказану ціну, у пенсіонера при собі не було”, – вказали в дописі.

Відповідно до вимог митного законодавства, товари, що були виготовлені понад 50 років тому, підлягають обов’язковій письмовій декларації при їх переміщенні через митний кордон України, незалежно від їх вартості або способу переміщення. Товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а маса – 50 кг, не підлягають оподаткуванню.

На даному етапі складений протокол згідно з пунктом 2 статті 471 Митного кодексу України стосовно чоловіка. Художні твори вже вилучено і їх остаточна вартість буде встановлена фахівцем-експертом. 

“Варто додати, що твори цих художників представлені в музейних, галерейних і приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки неперевершеній майстерності художники мали найвищі державні нагороди. Серед зазначених вище митців – заслужені діячі мистецтв, народні художники 50-80-х років минулого століття”, – написали в повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.

Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.