Митрополит Епіфаній зустрівся з Кирилом Будановим: обговорили духовну підтримку воїнів ЗСУ

Фото: pomisna.info

Джерело: пресслужба Київської митрополії Української православної церкви.

19 квітня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся у своїй резиденції з начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенантом Кирилом Будановим та співробітниками військового відомства, які його супроводжували.

У зустрічі також взяв участь секретар Одеської єпархії протоієрей Теодор Оробець.

Під час спілкування йшлося про ситуацію на передових позиціях відбиття повномасштабного російського нападу, духовну підтримку українських воїнів, які боронять Батьківщину та співпрацю задля подальшого розвитку інституту капеланського служіння.

Фото: pomisna.info

Окрім того, сторони обговорили міжрелігійні й міжхристиянські взаємовідносини та суспільно-економічну ситуацію в Україні.

“Жорстокий напад російського агресора триває і щодня забирає життя найкращих синів та дочок України. Тож наш обов’язок молитися, підтримувати духовні сили наших мужніх воїнів і допомагати їм усім можливим. Нехай Господь зміцнює та оберігає усіх вас на цьому складному, але благородному шляху самовідданого захисту народу України. Свобода – це дорогоцінний дар Божий, який варто захищати заради майбутніх поколінь. Закликаю Боже благословіння на усіх вас”, – сказав Митрополит Епіфаній.

Фото: pomisna.info

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.