Митрополиту УПЦ МП, який благословив «приєднання» Луганська до РФ, повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Підсанкційному митрополиту Луганської єпархії УПЦ МП, який співпрацює з російськими загарбниками у тимчасово захопленому місті, повідомлено про підозру.
За даними слідства, у вересні 2022 року клірик прибув до Кремля для участі у церемонії так званого “приєднання” тимчасово окупованих регіонів України до складу РФ.
Там він підтримав агресивну війну Росії проти нашої держави та захоплення частини української території, у тому числі Луганщини.
У травні того ж року Василь Поворознюк був на засіданні “круглого столу”, який проводили у Луганську під керівництвом гауляйтера Пасічника.
Тоді на камери російських телеканалів Поворознюк спільно з радником Кадирова виступив за прийняття так званої “резолюції”, де поширювали фейки про українських воїнів та ситуацію на фронті.
Крім того, у ході численних інтерв’ю для кремлівських пропагандистів фігурант героїзував російських окупантів та закликав до продовження війни проти України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Поворознюку про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Раніше за поданням СБУ РНБО України застосувала до нього санкції.
Оскільки клірик переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганщини, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
- Експослушнику Києво-Печерської лаври, який причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь Росії, повідомлено про підозру.
- У Запорізькій області Служба безпеки України викрила церковну хористку, яка співпрацювала з російською армією в організації повітряних атак. Жінка є дружиною настоятеля місцевого храму УПЦ МП.
- У Вінницькій області повідомлено про підозру настоятелю храму УПЦ МП, який вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу, заперечував збройну агресію РФ та виправдовував окупацію українських територій.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.