МЗС Литви пропонує ідею відправки іноземних воєнних інструкторів в Україну
Джерело: The Guardian
Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що західні країни можуть відправити своїх воєнних інструкторів до України, щоб тут навчати українських військових.
Ландсбергіс, перебуваючи з візитом у Лондоні, підтримав свого британського колегу Девіда Кемерона, який нещодавно заявив, що Україна може бити британськими ракетами по території РФ.
Литовський міністр також підтримав президента Франції Еманюеля Макрона, який не виключив відправлення французьких військових до України.
“Наші війська перед війною навчали українців в Україні і ми займаємось цим вже багато років. Тому повернення до цієї традиції може бути цілком реальним. Це може бути першим кроком в ініціативі президента Макрона”, – зауважив Ландсбергіс.
Він пояснив, що навчання українських військових на території України буде “практичнішим”, аніж навчання у країнах НАТО.
“Вам не потрібно займатись перевезенням. У вас є все, що їм потрібно, прямо тут. Можливо, (західні) інструктори, у складі коаліції для навчання українців в Україні, можуть бути захищені системами ППО, що, своєю чергою, означає, що частина українського неба буде захищена засобами ППО”, – додав міністр.
Ландсбергіс вважає, що такий крок продемонструє президенту РФ Володимиру Путіну, що він не вирішуватиме, як Захід повинен допомагати Україні.
Щобільше, міністр наголосив, що вже представив цю ідею литовському уряду, однак зазначив, що було б краще створити потужну коаліцію спільно з іншими країнами.
Габріелюс Ландсбергіс також прокоментував масштабні атаки РФ по енергосистемі України, наголосивши, що це провина Заходу.
“Вони просто атакують мозкові центри електромереж і виправити це набагато важче. Дивлячись на наступну зиму, мені, чесно кажучи, дуже важко уявити, як буде жити Україна”, – сказав він.
- У російському МЗС заявили, що вважатимуть французькі війська “законною ціллю” у випадку, якщо президент Франції Емманюель Макрон вирішить відправити їх в Україну.
Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.
Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая повідомив, що понад 25 000 сирійців повернулися з Туреччини до Сирії після повалення режиму Башара Асада.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Президент США Джо Байден оголосив, що він пом’якшує вироки 37 з 40 осіб, які перебувають у федеральній камері смертників, замінивши покарання на довічне ув’язнення.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.