МЗС Литви пропонує ідею відправки іноземних воєнних інструкторів в Україну
Джерело: The Guardian
Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що західні країни можуть відправити своїх воєнних інструкторів до України, щоб тут навчати українських військових.
Ландсбергіс, перебуваючи з візитом у Лондоні, підтримав свого британського колегу Девіда Кемерона, який нещодавно заявив, що Україна може бити британськими ракетами по території РФ.
Литовський міністр також підтримав президента Франції Еманюеля Макрона, який не виключив відправлення французьких військових до України.
“Наші війська перед війною навчали українців в Україні і ми займаємось цим вже багато років. Тому повернення до цієї традиції може бути цілком реальним. Це може бути першим кроком в ініціативі президента Макрона”, – зауважив Ландсбергіс.
Він пояснив, що навчання українських військових на території України буде “практичнішим”, аніж навчання у країнах НАТО.
“Вам не потрібно займатись перевезенням. У вас є все, що їм потрібно, прямо тут. Можливо, (західні) інструктори, у складі коаліції для навчання українців в Україні, можуть бути захищені системами ППО, що, своєю чергою, означає, що частина українського неба буде захищена засобами ППО”, – додав міністр.
Ландсбергіс вважає, що такий крок продемонструє президенту РФ Володимиру Путіну, що він не вирішуватиме, як Захід повинен допомагати Україні.
Щобільше, міністр наголосив, що вже представив цю ідею литовському уряду, однак зазначив, що було б краще створити потужну коаліцію спільно з іншими країнами.
Габріелюс Ландсбергіс також прокоментував масштабні атаки РФ по енергосистемі України, наголосивши, що це провина Заходу.
“Вони просто атакують мозкові центри електромереж і виправити це набагато важче. Дивлячись на наступну зиму, мені, чесно кажучи, дуже важко уявити, як буде жити Україна”, – сказав він.
- У російському МЗС заявили, що вважатимуть французькі війська “законною ціллю” у випадку, якщо президент Франції Емманюель Макрон вирішить відправити їх в Україну.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.