МЗС Литви пропонує ідею відправки іноземних воєнних інструкторів в Україну

Джерело: The Guardian

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що західні країни можуть відправити своїх воєнних інструкторів до України, щоб тут навчати українських військових.

Ландсбергіс, перебуваючи з візитом у Лондоні, підтримав свого британського колегу Девіда Кемерона, який нещодавно заявив, що Україна може бити британськими ракетами по території РФ.

Литовський міністр також підтримав президента Франції Еманюеля Макрона, який не виключив відправлення французьких військових до України.

“Наші війська перед війною навчали українців в Україні і ми займаємось цим вже багато років. Тому повернення до цієї традиції може бути цілком реальним. Це може бути першим кроком в ініціативі президента Макрона”, – зауважив Ландсбергіс.

Він пояснив, що навчання українських військових на території України буде “практичнішим”, аніж навчання у країнах НАТО.

“Вам не потрібно займатись перевезенням. У вас є все, що їм потрібно, прямо тут. Можливо, (західні) інструктори, у складі коаліції для навчання українців в Україні, можуть бути захищені системами ППО, що, своєю чергою, означає, що частина українського неба буде захищена засобами ППО”, – додав міністр.

Ландсбергіс вважає, що такий крок продемонструє президенту РФ Володимиру Путіну, що він не вирішуватиме, як Захід повинен допомагати Україні.

Щобільше, міністр наголосив, що вже представив цю ідею литовському уряду, однак зазначив, що було б краще створити потужну коаліцію спільно з іншими країнами.

Габріелюс Ландсбергіс також прокоментував масштабні атаки РФ по енергосистемі України, наголосивши, що це провина Заходу.

“Вони просто атакують мозкові центри електромереж і виправити це набагато важче. Дивлячись на наступну зиму, мені, чесно кажучи, дуже важко уявити, як буде жити Україна”, – сказав він.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.