МЗС РФ різко відреагувало на масштабні навчання НАТО – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За даними аналітиків, у Кремлі намагаються відвернути увагу з власної агресивної риторики та поведінки щодо НАТО, звинувачуючи Альянс у провокаціях.
Зокрема нещодавно в НАТО заявили про проведення спільних навчань. Коментуючи це, російське МЗС обурилося, сказавши, що ці навчання “мають провокаційний та агресивний характер”. Так, відомство звинуватило НАТО у демонстрації сили на порозі РФ.
Водночас у Москві заявили, що нібито регулярно пропонували НАТО ініціативи щодо деескалації та закликала відмовитися від провокаційних дій. Крім того, Росія нібито перенесла свої військові навчання у внутрішні райони країни.
Офіційні особи РФ звинуватили Альянс у використанні навчань для провокування країн Балтії на підготовку до війни з Росією. Вони також назвали навчання “серією провокацій”. На пленарному засіданні ОБСЄ 17 січня РФ повторила ці звинувачення і наголосила, що навчання Альянсу на кордонах Росії та Білорусії “провокує ескалацію напруженості”.
Своєю чергою, пов’язані з Кремлем посадовці також неодноразово намагалися створити інформаційні умови для майбутніх агресивних дій проти держав-членів НАТО та їхніх сусідів.
Так, російські навчання з радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Калінінграді, ймовірно, викликали безпрецедентно високий рівень перешкод GPS у північній та центральній Польщі та південній Прибалтиці 25-27 грудня 2023-го та 10 та 16 січня 2024-го.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попередив, що Росія може атакувати країни НАТО менш ніж через десять років.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.