МЗС України засудило встановлення Дня пам’яті жертв «геноциду вчиненого ОУН і УПА» у Польщі
Джерело: МЗС України
В українському МЗС зреагували на рішення Сейму Польщі про встановлення 11 липня Дня пам’яті жертв “геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки”.
У відомстві наголосили, що таке рішення “йде врозріз із духом добросусідських відносин між Україною і Польщею”.
“Такі односторонні кроки не сприяють досягненню взаєморозуміння й примирення, над якими тривалий час працюють наші країни, зокрема у форматі Спільної українсько-польської групи з питань історичного діалогу, яка діє за участю міністерств культури та інститутів національної памʼяті двох країн”.
У МЗС додали, що Україна прагне наукового і неупередженого вивчення “складних сторінок спільної історії” наголосивши, що справжнє примирення можливе через діалог, взаємоповагу та спільну роботу істориків, “а не через політичні односторонні оцінки”.
“Закликаємо польську сторону утриматися від кроків, які можуть призвести до зростання напруження у двосторонніх відносинах та підірвати досягнення, здобуті конструктивним діалогом і співпрацею між Україною і Польщею”.
Водночас у міністерстві зауважили, що попри рішення Сейму Польщі, проведення пошуково-ексгумаційних робіт на території обох країн триватиме.
“Вкотре нагадуємо, що не слід шукати полякам ворогів серед українців, а українцям – серед поляків. Ворог у нас спільний – Росія. Заради спільної сили, свободи та безпеки наших двох дружніх країн, маємо спільно вирішувати проблемні питання, а не загострювати їх”.
- У Польщі на братській могилі воїнів Української повстанської армії на горі Монастир демонтували провокативну табличку, яка звинувачувала воїнів у терорі.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.