МЗС засудило передвиборчі банери в Грузії зі зруйнованими містами України

Джерело: МЗС України

Міністерство закордонних справ України засудило використання в політичній рекламі партії “Грузинська мрія” зображень українських міст, постраждалих від російських обстрілів, вважаючи це неприпустимим.

“Грузинський народ може не боятися нової війни, допоки Україна чинить опір російській агресії. Страшна ціна цього опору – це також ціна миру в Грузії”, – заявили у МЗС.

Українські дипломати закликали уряд Грузії утримуватись від використання теми війни в Україні в політичній боротьбі. Вони підкреслили, що Україна підтримуватиме суверенітет Грузії в межах міжнародно визнаних кордонів.

“Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до Європейського Союзу та НАТО”, – наголосили в МЗС.

Що сталось

Партія влади Грузії “Грузинська мрія” використала для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. У такий спосіб вони намагаються запевнити, що аналогічна доля може спіткати Грузію, якщо до влади прийде опозиція.

Джерело: Эхо Кавказа

У рамках кампанії представлено плакати і відеоролики, які порівнюють кадри бомбардувань із зображеннями фонтанів та нових автобусів у грузинських містах. На банерах можна побачити фото Маріуполя, розбитих будівель і церков. На банерах напис “Ні війні!” і перекреслені номери опозиційних партій.

Збоку розміщено фотографії грузинських міст, зокрема нічного Батумі, супроводжені написом “Вибери мир”.

У панівній партії стверджують, що в разі приходу до влади опозиції на Грузію чекає війна. Цей наратив поділяє і російська влада. Цими банерами вони буцімто хочуть навести громадськість на думку про те, “куди веде країну опозиція”

Нові банери вже розкритикувала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, назвавши їх “ганебними і образливими для культури, традицій, історії та віри”.

“Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ”, — написала вона.

  • Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила скасувати запрошення для прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на офіційний прийом, а також відмовилася від зустрічей із грузинською делегацією. Причиною такого рішення стали дії грузинської влади, які американська сторона вважає антидемократичними, а також дезінформація та критична риторика на адресу США і Заходу.
  • Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель 8 жовтня виступить у Європарламенті з промовою “Відкат демократії та погрози політичному плюралізму в Грузії”.
  • Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”. Російські пропагандисти підтримали це і заявили, що тепер настав “тріумф правди”.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.