МЗС засудило передвиборчі банери в Грузії зі зруйнованими містами України

Джерело: МЗС України

Міністерство закордонних справ України засудило використання в політичній рекламі партії “Грузинська мрія” зображень українських міст, постраждалих від російських обстрілів, вважаючи це неприпустимим.

“Грузинський народ може не боятися нової війни, допоки Україна чинить опір російській агресії. Страшна ціна цього опору – це також ціна миру в Грузії”, – заявили у МЗС.

Українські дипломати закликали уряд Грузії утримуватись від використання теми війни в Україні в політичній боротьбі. Вони підкреслили, що Україна підтримуватиме суверенітет Грузії в межах міжнародно визнаних кордонів.

“Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до Європейського Союзу та НАТО”, – наголосили в МЗС.

Що сталось

Партія влади Грузії “Грузинська мрія” використала для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. У такий спосіб вони намагаються запевнити, що аналогічна доля може спіткати Грузію, якщо до влади прийде опозиція.

Джерело: Эхо Кавказа

У рамках кампанії представлено плакати і відеоролики, які порівнюють кадри бомбардувань із зображеннями фонтанів та нових автобусів у грузинських містах. На банерах можна побачити фото Маріуполя, розбитих будівель і церков. На банерах напис “Ні війні!” і перекреслені номери опозиційних партій.

Збоку розміщено фотографії грузинських міст, зокрема нічного Батумі, супроводжені написом “Вибери мир”.

У панівній партії стверджують, що в разі приходу до влади опозиції на Грузію чекає війна. Цей наратив поділяє і російська влада. Цими банерами вони буцімто хочуть навести громадськість на думку про те, “куди веде країну опозиція”

Нові банери вже розкритикувала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, назвавши їх “ганебними і образливими для культури, традицій, історії та віри”.

“Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ”, — написала вона.

  • Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила скасувати запрошення для прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на офіційний прийом, а також відмовилася від зустрічей із грузинською делегацією. Причиною такого рішення стали дії грузинської влади, які американська сторона вважає антидемократичними, а також дезінформація та критична риторика на адресу США і Заходу.
  • Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель 8 жовтня виступить у Європарламенті з промовою “Відкат демократії та погрози політичному плюралізму в Грузії”.
  • Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”. Російські пропагандисти підтримали це і заявили, що тепер настав “тріумф правди”.

Дмитро Гуменюк, військовослужбовець Державної прикордонної служби України, отримав біонічний протез руки після тяжкого поранення, яке сталося понад рік тому. Протез був оплачений громадською організацією «Фундація Течія», заснованою меценатом Олегом Кротом.

Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп на політичному зібранні у штаті Джорджія заявив, що в разі переобрання він “виведе Сполучені Штати з війни в Україні”.

Кортні Кокс відзначила 30-ту річницю культового серіалу “Друзі”, згадавши свою героїню Моніку, яка, за її словами, “жива і здорова”.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США на чолі з лідером демократів та республіканців у сенаті Чаком Шумером і Мітчем Макконнеллом та ознайомив їх із ключовими пунктами плану перемоги.

Дослідники з британського Університету Редінга покепкували з власних професорів, таємно надіславши їм згенеровані штучним інтелектом відповіді на іспит. Вони отримали кращі оцінки, ніж справжні студенти.