На 60-ій Венеційській бієнале відкрився Національний павільйон України «Плетіння сіток»

Фото: Мінкульт
Джерело: Мінкульт
В Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом “Плетіння сіток”.
Темою цьогорічної бієнале є “Іноземці скрізь”. Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.
Водночас назва українського проєкту – “Плетіння сіток” – походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.
У Національному павільйоні представлено чотири проєкти: інсталяція “Робота” Олександра Бурлаки, фільм “Цивільні. Вторгнення” Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція “Щирі вітання” Каті Бучацької та відео “Сomfort work” Андрія та Лії Достлєвих.
“Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього й існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас”, – сказав комісар національного павільйону, заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.
Довідково. Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить кожні два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (по парних роках). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.
- У головному дворі музейного кварталу неподалік центру Відня встановили кінетичну скульптуру “Фонтан виснаження” українського художника Павла Макова.
- Зруйновані лікарні та робота медиків під обстрілами – у музеї Панами показали документальну фотовиставку воєнних злочинів Росії проти України.
- Протягом лютого виставки “Імерсивний світ Шевченка” та “Україна – земля хоробрих”, створені завдяки партнерству продюсерів з України Наталі Делієвої та з Канади Валерія Костюка, представили в Берліні та Мюнхені в Німеччині, а також в Токіо в Японії.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив деталі нічної ракетно-дронової атаки РФ по українських містах.
Триває 1156-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 945 тисяч осіб.
У США 12 штатів подали до суду на адміністрацію президента США Дональда Трампа через впровадження нових мит. Вони вважають, що підвищення тарифів відбулось з порушенням закону.
24 квітня відзначають Міжнародний день солідарності молоді, Всесвітній день захисту лабораторних тварин, Міжнародний день боротьби з менінгітом, Міжнародний день мультилатералізму і дипломатії за мир та Міжнародний день проти вівісекції. Церква сьогодні згадує мученика Саву Стратилата.