На 60-ій Венеційській бієнале відкрився Національний павільйон України «Плетіння сіток»

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

В Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом “Плетіння сіток”.

Темою цьогорічної бієнале є “Іноземці скрізь”. Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Водночас назва українського проєкту – “Плетіння сіток” – походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.

У Національному павільйоні представлено чотири проєкти: інсталяція “Робота” Олександра Бурлаки, фільм “Цивільні. Вторгнення” Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція “Щирі вітання” Каті Бучацької та відео “Сomfort work” Андрія та Лії Достлєвих.

“Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього й існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас”, – сказав комісар національного павільйону, заступник міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Довідково. Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить кожні два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (по парних роках). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

В Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.

71-річна жителька Коломийщини перерахувала понад мільйон гривень “лікарю з Англії”, який вдавав, що закохався у неї.