У музеї Панами показали документальну фотовиставку воєнних злочинів РФ проти України

Джерело: МОЗ України

Зруйновані лікарні та робота медиків під обстрілами – у музеї Панами показали документальну фотовиставку воєнних злочинів Росії проти України.

“Зламні, але незламні” – це спеціалізована документальна фотовиставка: 20 фотографій про військові напади, скоєні проти України.

Частина фоторобіт висвітлює роботу українських медиків та екстрених служб, які працюють попри постійну загрозу обстрілів, та відображає руйнування медичної інфраструктури України.

Фотографії описують і документують руйнування громадської та медичної інфраструктури в різних містах України з моменту початку повномасштабної війни.

Російська армія вже майже два роки системно обстрілює та бомбардує мирні міста, атакує цивільну інфраструктуру України, зокрема й медичну, а саме: лікарні, амбулаторії, поліклініки тощо.

Станом на початок лютого 2024 року, внаслідок повномасштабної війни, 1 525 об’єктів медзакладів пошкоджено та ще 197 – зруйновано вщент. Також від початку війни російська армія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 258 автомобілів та захопила 125 автівок “екстренки”.

Внаслідок ворожих обстрілів найбільших втрат зазнали медичні заклади Харківщини, Донеччини, Луганщини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Херсонщини та Запоріжжя.

Відкриття експозиції “Зламні, але незламні” напередодні других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Музеї біорізноманіття Панами відбулося за підтримки пані посла України у Мексиці Оксани Драмарецької, Міністерства охорони здоровʼя України та Української торгово-промислової палати в Панамі.

Захід підтримали посольства та асоціації кількох країн, зокрема США, Німеччини, Канади, Італії, Англії, Швейцарії, Нідерландів, Польщі та Молдови, які підтримують Україну і засуджують напади на лікарні та цивільну інфраструктуру.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.