На Чернігівщині викрито злочинну групу, яка допомагала військовозобов’язаним чоловікам виїжджати з України

Джерело: Служба безпеки України

У Чернігівській області викрито злочинну групу, яка, за допомогою очільниці місцевого ЦНАПу, заробила мільйони гривень на ухилянтах.

За даними правоохоронців, організаторка незаконної схеми – очільниця ЦНАПу – разом із трьома спільниками, допомагали ухилянтам уникнути мобілізації, видаючи фіктивні довідки для військовослужбовців, які виїжджають за кордон. Вартість “довідки” – від 2500 доларів.

Потім, використовуючи ці підробки, фігуранти забезпечували своїх клієнтів дозволами на виїзд за кордон на постійне місце проживання.

Таким чином зловмисники заробили на мобілізації в умовах війни майже 4 000 000 гривень.

Для реалізації схеми її організаторка разом зі спільниками використовувала особисті зв’язки у місцевому військкоматі та міграційній службі.

Встановлено, що для “немісцевих” клієнтів посадовиця ЦНАПу особисто займалась питаннями зміни адреси реєстрації. Це було необхідно, аби ухилянтів можна було поставити на облік і потім “списати” саме через місцевий військкомат.

Двоє її спільників підшукували клієнтів серед потенційних призовників і діяли як посередники для передачі грошей за корупційні “послуги”.

Ще один фігурант – представник кримінального світу, який перебуває за кордоном і звідти координував діяльність учасників оборудки.

Під час обшуків за місцями проживання і роботи фігурантів виявлено:

  • готівку, одержану злочинним шляхом;
  • фальшиві довідки з військкомату;
    комп’ютерну техніку із доказами злочинної діяльності.

Слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом зловмисникам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Троє з них перебувають під вартою без права внесення застави. Ще один фігурант переховується від правосуддя за кордоном. Вирішується питання щодо оголошення його у міжнародний розшук.

Крім того, перевіряється причетність до оборудки посадовців місцевих військкоматів та міграційної служби.

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

  • У трьох областях України затримано ще 4-х співробітників військкоматів та ВЛК, які заробляли на ухилянтах.
  • В Івано-Франківську викрито схему фіктивного зарахування на військову службу до підрозділів охорони Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки родичів місцевих посадовців та футболістів прикарпатського професійного клубу.
  • Співробітники Державного бюро розслідувань викрили масштабну схему заробітку на оформленні підроблених медичних довідок про непридатність до військової служби у Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я.
  • Прокуратура повідомила про підозру голові київської ВЛК, який фальсифікував довідки для виїзду за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.