На честь захисника «Азовсталі» Олега Мудрака запропонували перейменувати вулицю

Джерело: електронні петиції на сайті Київської міськради

На 11 січня на сайті Київської міської ради була опублікована петиція щодо перейменування вулиці Перемишльської у Подільському районі на честь Олега Мудрака — воїна бригади “Азов”, відомого під псевдонімом “Сухар”.

Фото: електронні петиції на сайті Київської міськради

Петицію ініціювала родина загиблого воїна, яка вважає, що нині вулиця не має історичної цінності, і просить вшанувати пам’ять Олега Мудрака. Зазначається, що він виріс на Виноградарі, вчився у школі №193 в Подільському районі, проходячи щоденно вулицею Перемишльською.

Для розгляду звернення депутатами Київради необхідно зібрати шість тисяч голосів. На момент публікації петиції “за” проголосували  3187 осіб.

Довідка. Від 2014 року Олег Мудрак взяв участь у захисті України та приєднався до боротьби у російсько-українській війні на сході країни. Він обіймав посаду командира 1-го батальйону окремого загону спецпризначення Національної гвардії України “Азов”. З початком повномасштабного вторгнення російських окупантів у лютому 2022 року він разом із побратимами брав участь у захисті Маріуполя, ведучи оборону під час інтенсивних боїв на заводі “Азовсталь”.

У травні 2022 року Олег Мудрак разом з іншими захисниками “Азовсталі” вийшов на “почесний полон” за розпорядженням, де витримав знущання та тортури від російських в’язнів. 29 липня 2022 року він пережив теракт у російському ув’язненні в Оленівці на території виправної колонії №120.

Фото з відкритих джерел

Повернувшись з полону під час великого обміну 21 вересня 2022 року, Мудрак був сильно виснажений та мав серйозні проблеми зі здоров’ям. Однак його серце не витримало і зупинилося 21 лютого 2023 року на 36-му році його життя.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.