На деокупованих територіях України вдалося повністю відновити 474 об’єкти медзакладів

Джерело: МОЗ України

За майже два роки повномасштабної війни на деокупованих та неокупованих територіях України повністю вдалося відновити 474 об’єкти медичних закладів, пошкоджених росіянами.

Мовиться в першу чергу про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, пошкодження покрівлі, фасаду тощо.

Від початку повномасштабної війни вже вдалося повністю або частково відновити 857 об’єктів медзакладів, які пошкодили росіяни. Серед них: 474 об’єкти відновлено повністю та ще 383 об’єкти відновлено частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській і Чернігівській областях.

Зазначимо, що росіяни продовжують цілеспрямовано та системно руйнувати українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризувати мирне населення, тим самим створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.

Зокрема, російські снаряди та ракети зруйнували вщент 195 обʼєктів медзакладів, які не вдасться відновити. Ще 1 508 обʼєктів медзакладів пошкоджено. 

Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпровщини, Херсонщини, Запоріжжя. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати в повному обсязі.

Крім того, за час повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 256 автомобілів знищили та 125 машин “екстренки” — захопили.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.