На деокупованих територіях України вдалося повністю відновити 474 об’єкти медзакладів

Джерело: МОЗ України

За майже два роки повномасштабної війни на деокупованих та неокупованих територіях України повністю вдалося відновити 474 об’єкти медичних закладів, пошкоджених росіянами.

Мовиться в першу чергу про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, пошкодження покрівлі, фасаду тощо.

Від початку повномасштабної війни вже вдалося повністю або частково відновити 857 об’єктів медзакладів, які пошкодили росіяни. Серед них: 474 об’єкти відновлено повністю та ще 383 об’єкти відновлено частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській і Чернігівській областях.

Зазначимо, що росіяни продовжують цілеспрямовано та системно руйнувати українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризувати мирне населення, тим самим створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.

Зокрема, російські снаряди та ракети зруйнували вщент 195 обʼєктів медзакладів, які не вдасться відновити. Ще 1 508 обʼєктів медзакладів пошкоджено. 

Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпровщини, Херсонщини, Запоріжжя. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати в повному обсязі.

Крім того, за час повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 256 автомобілів знищили та 125 машин “екстренки” — захопили.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.